header

Głos eksperta

05. 01. 2023

PUNKT ADOPCJI ROŚLIN

Zieleń odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Kochamy rośliny i otaczamy się nimi coraz częściej. Widać to w trendach wnętrzarskich ostatnich lat. Nie od dziś wiadomo, że kwiaty to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na udekorowanie dosłownie każdego wnętrza. A niektóre style – np. BOHO, są ściśle powiązane z obecnością roślin w przestrzeni. Zdarzają się jednak czasami sytuacje, w których musimy pożegnać się z zielonymi przyjaciółmi. Takie jak np. przeprowadzka, zmiana mieszkania, czy bardzo długi wyjazd. Bywa również, że konkretny okaz nie czuje się dobrze w danym pomieszczeniu, nawet po posadzeniu czy zmianie wystawy i uznamy, że nie mamy już pomysłu na dalsze próby ratowania jego kondycji.  Na szczęście istnieje świetne rozwiązanie! PUNKTY ADOPCJI ROŚLIN, do których bez żalu możemy oddać naszą roślinę, gdzie otrzyma opiekę i nowy dom.

Jak działa proces adopcji?
To dziecinnie proste. W Punktach Adopcji Roślin możemy zarówno zostawić roślinę, którą nie jesteśmy w stanie się już opiekować, ale także zaadoptować tę, która czeka na nowy dom. Marka WOKAS, zwróciła uwagę na potrzebę stworzenia sieci miejsc, gdzie rośliny będą miały możliwość trafienia do nowego właściciela. A tym samym nie zostaną wyrzucone z pierwotnego miejsca. We współpracy z Bricomarche powstały PUNKTY ADOPCJI ROŚLIN.

 

Oddajemy tam rośliny, którymi nie możemy, bądź nie potrafimy się zająć. Możemy także zabrać z tych punktów rośliny do naszych domów. Po wyborze konkretnej z nich, warto  zakupić od razu odpowiednią ziemię, aby zaadaptowaną roślinkę przesadzić. Każdy „adopcyjny zielony rodzic”, otrzymuje zniżkę na ziemię uniwersalną WOKAS SMART. To zachęta ze strony firmy do włączenia się w szlachetną akcję.

Ziemia produkowana przez WOKAS to podłoże wzbogacone odpowiednimi nawozami i elementami zapewniającymi zdrowy wzrost rośliny. Jej ogromną zaletą jest sposób tworzenia – w procesie produkcji nie zostało zastosowane odkażanie chemiczne i termiczne. Przesadzone do takiego podłoża rośliny – na pewno będą nam wdzięczne.

Czasami zdarzyć się może, że kupimy śliczną roślinę, lub chcemy ją zaadoptować, ale nie wiemy jakie ma wymagania i jak powinniśmy ją pielęgnować. Marka WOKAS wyszła na przeciw oczekiwaniom współczesnych, zabieganych ogrodników i stworzyła specjalną aplikację mobilną WOKAS, która w swojej bazie ma mnóstwo roślin i przydatne informacje na temat ich pielęgnacji. Największym jej atutem jest harmonogram podlewania roślin z przypomnieniami. To nieoceniona pomoc – zwłaszcza dla zapominalskich.

Warto udać się do PUNKTU ADOPCJI ROŚLIN jeśli mamy problem z własnymi roślinami lub chcemy zaprosić do naszych wnętrz kolejne. A nasz gest  – oddania rośliny w inne dobre ręce lub jej zaadaptowania przyczyni się do uratowania jakiegoś zielonego życia. Bo zieleń to życie!  Wiedzą o tym nawet przedszkolaki.